Prekių katalogas

Vejapjovių / žoliapjovių tipai

 • Vejapjovių / žoliapjovių tipai

  Vejapjovės / žoliapjovės - tai nepelnytai primirštos mūsų švarių kiemų ir smaragdiškai žalių laukų didvyrės! Šie žolynų sargai yra žmogaus išradingumo liudijimas, įkūnijantis pažangos ir naudingumo dvasią. Nuo mažų kiemų iki didelių parkų - vejapjovė yra būtinas įrankis visiems, kurie nori didžiuotis gerai prižiūrima veja. Šiandien rinkoje gausu įvairių tipų vejapjovių, kurių kiekviena turi unikalių savybių, privalumų ir trūkumų. Todėl išsirinkti tinkamą vejapjovę gali būti gana paini užduotis, kupina techninio žargono ir nežinomų terminų. Šio vadovo tikslas - supaprastinti šį procesą, pateikiant išsamų įvairių tipų vejapjovių vaizdą ir padedant rasti geriausiai jūsų vejos priežiūros poreikius atitinkančią vejapjovę. 

   

   

  Vejapjovių istorija

  Vejapjovė nuėjo ilgą kelią nuo savo atsiradimo pradžios. Jos istorija prasidėjo dar 1830 m., kai anglų inžinierius Edvinas Budingas ieškojo sprendimo, kaip išspręsti nelygiai nupjautos žolės sporto aikštelėse problemą. Įkvėptas audeklo pjovimo mašinų, jis sukūrė pirmąją vejapjovę, kuri buvo toli gražu ne tokia technologiškai pažangi kaip šiandien. Šie pirmieji modeliai buvo valdomi rankiniu būdu ir priklausė tik nuo naudotojo jėgos juos stumti per veją. Metams bėgant vejapjovė tobulėjo, kiekvienoje jos versijoje stengtasi pagerinti efektyvumą, patogumą ir našumą. Atsiradus benzininiams varikliams, atsirado savaeigės vejapjovės, kurios gerokai sumažino rankinio darbo poreikį. Šiandien turime daugybę vejapjovių tipų, įskaitant elektrines, robotizuotas, ir net važiuojamąsias, todėl kiekvienam vejos ir sodo šeimininkui galima rasti tinkamą vejapjovę.

  Tinkamos vejapjovės / žoliapjovės pasirinkimo menas

  Tinkamos vejapjovės / žoliapjovės pasirinkimas yra ir mokslas, ir menas, priklausantis nuo daugelio veiksnių - nuo vejos dydžio ir reljefo iki žolės tipo ir jūsų fizinių galimybių. Ne visos vejapjovės tinka visoms užduotims atlikti. Maža rankinė ritininė vejapjovė gali puikiai tikti nedidelei, lygiai vejai, tačiau ji būtų varginanti ir neefektyvi dideliame kalvotame kieme. Taip pat didelė važiuojanti vejapjovė būtų per didelė mažam miesto sodeliui, nes negalėtų efektyviai apsisukti ir pasisukti dėl erdvės stokos. Jūsų biudžetas taip pat labai svarbus renkantis. Benzininės ir savaeiges vejapjovės paprastai kainuoja brangiau nei rankiniai ar elektriniai modeliai, tačiau jos pasižymi didesne galia ir gali greičiau nušienauti didesnius plotus. Aiškus įvairių tipų vejapjovių privalumų ir trūkumų supratimas, kartu su geru savo poreikių išmanymu, padės jums pasirinkti geriausią variantą.

  Skirtingi žoliapjovių tipai

  1. Rankinės stumiamos žoliapjovės. Šios žoliapjovės yra paprasčiausias ir ekologiškiausias vejos pjovimo būdas. Jas sudaro lenktų peilių rinkinys, kurie sukasi stumiant vejapjovę ir pjauna žolę. Rankinėms stumiamosioms vejapjovėms reikia fizinių pastangų, tačiau jų paprastumas suteikia gana paprastą ir patikimą pjovimo būdą. Jos puikiai tinka nedidelėms, lygioms kiemelių vejoms, be to, jų privalumas yra tai, kad jos veikia tyliai, reikalauja minimalios priežiūros ir nebrangiai kainuoja. Tačiau jos sunkiai įveikia nelygų reljefą ir netinka didelėms vejoms dėl didelių fizinių pastangų. 
  2. Benzininės žoliapjovės. Benzinu varomos vejapjovės yra žinomos dėl savo galios. Šios vejapjovės turi benzininį variklį, kuris suka pjovimo peilius, o savaeigiuose modeliuose - ir ratus. Jomis galima lengvai prižiūrėti didesnes vejas, kietesnes žolės rūšis ir nelygų reljefą. Benzininės vejapjovės būna stumiamos ir savaeigės, kurios reikalauja dar mažiau fizinių pastangų. Tačiau jas reikia reguliariai prižiūrėti, įskaitant alyvos keitimą ir degalų papildymą. Be to, jos yra triukšmingesnės už elektrines ir išskiria teršalų, kurie gali būti kenksmingi aplinkai. 
  3. Elektrinės žoliapjovės. Elektrinės vejapjovės yra tylesnė ir ekologiškesnė alternatyva benzininėms vejapjovėms. Jos užtikrina gerą galios ir patogumo pusiausvyrą. Laidinės elektrinės vejapjovės užtikrina nuolatinę galią, tačiau gali būti nepatogios, nes jų veikimo spindulį riboja maitinimo laido ilgis. Šio tipo vejapjovės labiau tinka mažoms arba vidutinio dydžio vejoms ir reikalauja mažiau priežiūros nei benzinu varomos vejapjovės.
  4. Akumuliatorinės žoliapjovės. Belaidės vejapjovės, maitinamos įkraunamomis baterijomis, suteikia daugiau judėjimo laisvės, tačiau jų veikimo laiką riboja baterijos veikimo laikas. Kaip ir elektrinės, šio tipo vejapjovės yra skirtos nedideliems plotams prižiūrėti.
  5. Robotai vejapjovės. Tai vejos pjovimo technologijų viršūnė! Šiuos išmaniuosius prietaisus galima užprogramuoti pjauti veją tam tikru laiku, o išsikrovus akumuliatoriui jie automatiškai grįžta į įkrovimo stotelę. Jutikliais aprūpinti robotai gali apvažiuoti kliūtis ir veikti itin tyliai, todėl puikiai tinka tvarkingai vejai prižiūrėti minimaliomis pastangomis. 
  6. Važiuojamosios vejapjovės ir vejos traktoriukai. Didelėms vejoms puikiai tinka važiuojamosios vejapjovės ir vejos traktoriukai. Šiomis didelio galingumo mašinomis su galingais varikliais galite greitai ir patogiai šienauti didelius plotus. Važiuojamosios vejapjovės iš esmės yra nedidelės transporto priemonės, kurių pjovimo agregatas yra mašinos apačioje. Kita vertus, vejos traktoriukai yra universalesni ir gali būti komplektuojami su įvairiais priedais įvairioms kitokioms užduotims atlikti. Nors jie gerokai sumažina pastangas ir laiką, reikalingą didelėms vejoms pjauti, jų kaina yra gana nemaža, be to, jiems reikia daugiau vietos laikyti. 
  7. Nulinio apsisukimo traktoriukai žolei pjauti. Jei kada nors žavėjotės preciziškai nupjauta žole beisbolo aikštelėje ar golfo aikštyne, galite būti dėkingi nulinio apsisukimo vejapjovei. Šios profesionalios mašinos pasižymi neprilygstamu manevringumu dėl unikalios vairavimo sistemos, leidžiančios joms pasisukti 180 laipsnių kampu, nepaliekant nenupjautos žolės apskritimo. Dėl to jos puikiai tinka didelėms ar sudėtingoms vejoms su daugybe kliūčių. Suprantama, jos yra brangiausios iš visų vejapjovių tipų ir reikalauja patyrusio valdymo, kad būtų išvengta vejos pažeidimų. Išsamiau apie tai kas yra nulinis apsisukimas, skaitykite čia.

   

  Vejapjovės / žoliapjovės priežiūra

  Nepriklausomai nuo to, kokio tipo žoliapjovę pasirinksite, norint užtikrinti jos ilgaamžiškumą ir našumą, būtina reguliari priežiūra. Bendrosios priežiūros užduotys apima vejapjovės valymą po naudojimo, savalaikį peilių galandinimą ir bet kokių pažeidimų ar nusidėvėjimo požymių tikrinimą. Benzinu varomoms vejapjovėms reikia papildomos priežiūros, pavyzdžiui, reguliariai keisti alyvą, tikrinti oro filtrą ir papildyti degalų atsargas. Elektrinių ir akumuliatorinių vejapjovių mechaninės priežiūros reikia mažiau, tačiau įsitikinkite, kad maitinimo laidai yra geros būklės, o akumuliatoriai įkrauti pagal gamintojo nurodymus. Robotus-vejapjoves, nepaisant to, kad tai yra pažangūs prietaisai, taip pat reikia reguliariai valyti ir tikrinti, siekiant užtikrinti, kad jų jutikliai ir pjovimo sistema veiktų optimaliai. Robotų žoliapjovių peiliai gali atšipti, todėl juos patartina keisti periodiškai.

  Vejapjovių / žoliapjovių poveikis aplinkai

  Kadangi vis labiau suvokiame savo poveikį aplinkai, renkantis vejapjovę taip pat būtina į tai atsižvelgti. Benzinu varomos vejapjovės, nors ir galingos, išmeta teršalus, kurie prisideda prie oro taršos. Kita vertus, rankinės, elektrinės ir robotai vejapjovės tiesiogiai neišskiria jokių teršalų, todėl jos yra ekologiškesnis pasirinkimas. (Plačiau apie robotų vejapjovių privalumus skaitykite čia). Net tarp elektrinių vejapjovių yra skirtumų. Laidiniai modeliai ima energiją iš tinklo, o jų poveikis aplinkai priklauso nuo vietinės elektros energijos struktūros. Tuo tarpu baterijomis varomiems modeliams įkrauti reikia energijos, tačiau laikui bėgant jų poveikis dažnai būna mažesnis nei benzinu varomų modelių.
  Taigi, kokią vejapjovę rinktis šiuo klausimu, spręsti jums, tačiau tvarumas šiais laikais tampa vis svarbesnis ir populiaresnis, tad jeigu svarstote kaip dar galėtumėte prisidėti prie tvarumo sodo priežiūroje, skaitykite čia, rasite puikių patarimų!

  Pasaulyje, kuriame yra įvairių vejų ir sodininkystės poreikių, nėra vieno universalaus sprendimo renkantis vejapjovę. Kiekvienas vejapjovės tipas turi unikalių savybių, privalumų ir galimų trūkumų. Nuo tradicinių stumdomų vejapjovių, kurios yra ekologiškas ir ekonomiškas sprendimas, iki aukštųjų technologijų robotų-vejapjovių, kurios iš naujo apibrėžia patogumo sąvoką, pasirinkimas galiausiai priklauso nuo jūsų konkrečių reikalavimų, gyvenimo būdo ir biudžeto.

  Suprasti skirtingus vejapjovių tipus ir suderinti juos su savo poreikiais yra raktas į puikią vejos pjovimo patirtį. Gerai parinkta žoliapjovę ne tik padės išlaikyti veją nepriekaištingos būklės, bet ir užtikrins, kad šis procesas būtų malonus ir naudingas.

  Nepamirškite, kad kiekviena veja yra unikali, kaip ir ją prižiūrinčių žmonių patirtis. O jei norite gauti daugiau ekspertų patarimų apie vejos priežiūros įrankius ir prietaisus, mūsų ekspertai mielai jums pagelbės ir atsakys į klausimus. Taip pat, toliau išvardiname tinklaraščio straipsnius kurie gali padėti prižiūrint veją:
  Pagrindiniai veiksniai, užtikrinantys sveikos ir gyvybingos vejos augimą;
  Teisinga vejos priežiūra: patarimai, kaip teisingai tręšti;
  Nematomi vejos kenkėjai: labiausiai paplitusios ligos ir gyvieji užpuolikai;

  Sėkmingo vejos pjovimo ir priežiūros!