Prekių katalogas

Įrankiai, kuriuos privalo turėti kiekvienas sodininkas

 • Įrankiai, kuriuos privalo turėti kiekvienas sodininkas

  Norint pasiekti stulbinamų rezultatų, sodininkams reikia tinkamų įrankių, kurie padėtų atlikti įvairias užduotis. Nesvarbu, ar esate patyręs sodininkas, ar dar tik mėgėjas pradedantysis, turėdami būtiniausią sodo techniką, galite labai pagerinti savo sodininkavimo patirtį. Šiame straipsnyje aptarsime pačius būtiniausius įrankius, kuriuos į savo arsenalą turėtų įtraukti kiekvienas sodininkas.

   

   

   

   

  Kastuvėlis

  Tai nedidelis rankinis įrankis smailia geležte, naudojamas kasimui ir sodinimui, kuris yra nepakeičiamas įrankis kiekvienam sodininkui, nes padeda atlikti tokias užduotis, kaip daigų persodinimas, mažų duobučių kasimas ir piktžolių šalinimas. Ieškokite kastuvėlio su tvirta rankena ir aštriais, patvariais ašmenimis, kad galėtumėte patogiai jį naudoti ir jis būtų ilgaamžis pagalbininkas. Kai kurie kastuvėliai gali turėti matavimo žymes, kurios yra labai patogios užtikrinant tinkamą atstumą tarp augalų ir gylį.

   

  Genėjimo žirklės

  Genėjimo žirklės, dar vadinamos sodo žirklėmis, yra labai svarbios augalų sveikatai ir išvaizdai palaikyti. Šiais rankiniais įrankiais galima tiksliai nupjauti šakas, stiebus ir nudžiūvusią lapiją. Nesvarbu, ar formuojate gyvatvores ar krūmus, karpote gėles, ar šalinate pažeistas dalis, investavę į aukštos kokybės genėjimo žirkles, sodininkystės darbus atliksite daug lengviau. Jei dar tik pradedate sodininkauti, čia rasite patarimų kaip efektyviai naudoti gyvatvorių ir žolės žirkles.  
  Ieškokite žirklių su apeinamuoju pjovimo mechanizmu, nes jos užtikrina švarius pjūvius ir sumažina riziką pažeisti augalus. Jei kalbame būtent apie gyvatvorių genėjimą, čia rasite straipsnį apie gyvatvorių genėjimo ypatumus. 

   

  Sodo šakės

  Sodo šakės skirtos sutankintai dirvai purenti ir piktžolėms šalinti. Jos turi kelis tvirtus aštrius dantis ir tvirtą rankeną, todėl galėsite suskaldyti dirvos grumstus, išvėdinti žemę ir perkasti kompostą. Rinkdamiesi sodo šakes, atkreipkite dėmesį, kad jos turėtų patvarius plieninius noragus ir patogią rankeną, kad su jomis dirbant mažiau įsitemptų rankos ir riešai. Kai kurios sodo šakės būna su ergonomiškomis rankenomis, kurios suteikia dar daugiau patogumo ir komforto ilgai jas naudojant.

   

  Vejapjovė

  Jei turite veją, būtina turėti patikimą vejapjovę. Ji padeda palaikyti tinkamą žolės aukštį, todėl jūsų sodas atrodo tvarkingas ir prižiūrėtas. Yra įvairių tipų vejapjovių: stumdomos, savaeigės, akumuliatorinės, mechaninės, elektrinės. Rinkdamiesi tinkamą vejapjovę atsižvelkite į vejos plotą ir asmeninius pageidavimus. Elektrinės bei akumuliatorinės vejapjovės yra ekologiškos ir tylesnės, o benzinu varomos vejapjovės suteikia daugiau pjovimo galios didesnėms vejoms. Plačiau apie vejapjovių tipus skaitykite čia.
  Be abejo, jei jūsų sodo ar namų kiemo žolės plotas didelis, vertėtų apsvarstyti galimybę įsigyti sodo traktoriuką. Pjaudami žolė su traktoriuku, sutaupysite ne tik daugybę laiko ir sveikatos, bet tai gali būti ir smagus laiko praleidimas!

   

  Sodo žarna ir purkštuvas

  Laistyti sodą labai svarbu, kad augalai augtų sveiki. Naudodami sodo žarną ir laistymo sistemą galite efektyviai paskirstyti vandenį augalams. Ieškokite patvarios ir lanksčios žarnos, kuri lengvai nelinktų ir nelūžinėtų. Ją derinkite su purkštuvu, kurio nustatymus galima reguliuoti, kad vanduo sode pasiskirstytų tolygiai. Be to, apsvarstykite galimybę įdiegti laikmatį arba drėgmės jutiklį, kuris automatizuotų laistymo procesą, taupydamas jūsų laiką ir apsaugodamas nuo perteklinio laistymo.

   

  Karutis

  Kai reikia pervežti sunkius daiktus arba didelį kiekį dirvožemio, mulčio ar augalų, karutis yra geriausias sodininko draugas. Jis taupo jūsų laiką ir jėgsa, nes leidžia lengvai pervežti sunkius krovinius. Ieškokite karučio su tvirta konstrukcija, patogia rankena ir subalansuota konstrukcija, apsaugančia nuo apvirtimo. Apsvarstykite galimybę rinktis karutį su pneumatinėmis padangomis, kad geriau manevruotumėte nelygiu paviršiumi.

   

  Sodo grėblys

  Sodo grėblys yra būtinas įrankis dirvai lyginti, šiukšlėms nuo dirvožemio pašalinti ir mulčiui barstyti. Jis padeda sukurti lygų paviršių sodinimui, purena dirvą ir skatina vandens skverbimąsi į dirvą. Rinkitės sodo grėblį su tvirtais, lanksčiais graibštais, kurie nelūžta ir nelinksta. Grėbliai su reguliuojamu galvutės kampu yra universalūs ir leidžia pasiekti siauras erdves arba grėbti siauresnėse vietose.

   

  Sodo pirštinės

  Kokybiškų sodo pirštinių pora yra būtinas įrankis, nes padeda apsaugoti rankas dirbant sode.. Pirštinės apsaugo nuo purvo, spyglių, aštrių daiktų ir galimų odos dirgiklių. Ieškokite pirštinių, pagamintų iš patvarių medžiagų, pavyzdžiui, odos arba sintetinių medžiagų, su sustiprintais pirštų galais. Be to, rinkitės tokias pirštines, kurios patogiai priglunda, kad atliekant įvairius sodo darbus būtų lengva judėti ir jos nenusmuktų.

   

  Jei turėsite būtiniausią sodo techniką, tai pagerins jūsų sodininkavimo patirtį ir padės pasiekti gražių rezultatų, prižiūrėti ir turėti klestinčius augalus bei veją. Kiekvienas įrankis atlieka tam tikrą funkciją, kad sodas būtų gerai prižiūrimas ir sveikas. Nepamirškite rinktis patvarių, patogių naudoti ir konkrečius jūsų sodininkystės poreikius atitinkančių įrankių. Turėdami tinkamus įrankius, būsite gerai pasirengę kurti ir prižiūrėti sodą, kuris teiks džiaugsmą ir pasitenkinimą visais metų laikais. Be to, norint turėti ne tik klestinčius augalus bet ir vešlią bei sveiką kiemo ar sodo veją, nepakanka tik sodininko įrankiu, reikėtų nepamiršti ir teisingo vejos tręšimo bei įvairių sodo kenkėjų (apie juos skaitykite čia). O čia rasite straipsnį kuriame rasite pagrindinius sveikos ir gyvybingos vejos veiksnius. Sėkmingos sodininkystės!