Prekių katalogas

Nuostabus vejų pasaulis: vejos rūšių vadovas

Nuostabus vejų pasaulis: vejos rūšių vadovas

Ar svajojate apie vešlią, žalią veją prie namų? O gal įsivaizduojate tvirtą vejos dangą, kuriame jūsų šeima galėtų atsipalaiduoti ir žaisti? Būdami namų savininkai, esame linkę skirti daug laiko, energijos ir išteklių savo asmeninėms žaliosioms erdvėms kurti ir prižiūrėti. Tačiau norint turėti idealią veją, reikia žinoti, kokią jos rūšį pasirinkti sodinimui. Šiame straipsnyje apžvelgsime skirtingas vejos žolių rūšis ir jų unikalias savybes, kad padėtume jums priimti pagrįstą sprendimą.

 

 


Šiltojo klimato vejos

Šiltojo klimato vejos paprastai auga vietovėse, kuriose vasaros temperatūra yra aukšta. Šių rūšių vejos paprastai šaltesniais mėnesiais gali paruduoti. Tačiau atėjus vasarai jos vėl atgyja ir išryškėja ryškiai žaliomis spalvomis.

 

1. Bermudų žolė.

Ši žolė yra populiarus pietinių regionų savininkų pasirinkimas, nes ji labai atspari karščiui ir sausrai. Bermudų žolė auga agresyviai, todėl greitai atsigauna po pažeidimų. Dėl smulkios tekstūros ir tamsiai žalios spalvos ji yra vizualiai patrauklus pasirinkimas. Tačiau jai gali prireikti reguliarios priežiūros, kad ji neišsiplėstų į gėlynus ir kitus nepageidaujamus plotus

 

2. Zojos žolė.
Zojos žolė yra žinoma dėl savo gebėjimo atlaikyti didelį intensyvumą, ji tankiai auga, todėl yra geras pasirinkimas šeimoms, turinčioms vaikų ar naminių gyvūnų. Ji gali prisitaikyti prie įvairių dirvožemio tipų, nors pirmenybę teikia šiek tiek rūgščiam dirvožemiui. Šio tipo veja taip pat yra atspari sausrai ir karščiui, tačiau, norint išlaikyti optimalią išvaizdą, ją reikia dažnai pjauti.

 

3. Šv. Augustino žolė.
Ji puikiai tinka pakrančių zonoms, nes yra labai atspari druskai. Ji pasižymi stambia tekstūra su plačiais, plokščiais lapeliais, kurie gali sukurti storą, vešlią veją. Ją reikia prižiūrėti vidutiniškai, geriausiai ji auga gerai drenuotame, derlingame dirvožemyje. Tačiau ji gali būti jautri tam tikriems kenkėjams, pavyzdžiui, šienpjoviams. Apskritai kalbant, yra nemažai skirtingų vejos kenkėjų ir ligų kenkiančių vejos stiebams ar šaknims, plačiau apie juos, skaitykite čia.

 

4. Stambialapė žolė.
Ši mažai priežiūros reikalaujanti žolė gerai auga rūgščiame dirvožemyje ir pakenčia vidutinį pavėsį. Stambialapė žolė auga lėtai, todėl, palyginti su kitomis šiltojo klimato žolėmis, ją reikia rečiau pjauti. Jos šviesiai žalia spalva ir šiurkšti tekstūra suteikia unikalią išvaizdą.


 

Vėsaus klimato žolės

Vėsaus klimato žolės gerai auga vietovėse, kuriose žiemą būna šalta, o vasara - švelni. Paprastai jos išlieka žalios ištisus metus, o intensyviausiai auga vėsesniais pavasario ir rudens mėnesiais.
 

1. Kentukio mėlynžolė.
Kentukio mėlynoji žolė - daugelio šiaurinių vejų pagrindas, pasižymintis tankia, prabangia išvaizda, švelnia tekstūra ir sodriai mėlynai žalia spalva. Ji gerai auga saulėtoje vietoje, bet gali pakęsti ir pavėsį. Ji ne tokia atspari sausrai kaip kitos rūšys, todėl sausringais laikotarpiais gali prireikti papildomo laistymo.

 

 

2. Daugiametė raugerškė.
Daugiametė raugerškė greitai įsitvirtina, todėl yra populiarus pasirinkimas vejoms užsėti. Ji pasižymi smulkia tekstūra ir sodriai žalia spalva, be to, ji gali atlaikyti didelį judėjimą, todėl tinka žaidimų aikštelėms ir sporto aikštynams.

 

 

3. Aukštosios eraičinos.
Tai universali žolė, kuri gali augti įvairiomis sąlygomis, įskaitant karštį, sausrą ir pavėsį. Jos gili šaknų sistema leidžia pasiekti vandenį iš gilesnių dirvožemio sluoksnių. Šiam žolės tipui būdinga šiurkšti tekstūra ir sodriai žalia spalva, suteikianti vejai unikalų kaimišką vaizdą.

 

 

4. Smulkiosios eraičinos.
Puikiai tinka pavėsingoms vietoms, smulkiosios eraičinos auga lėtai, todėl jas reikia rečiau pjauti. Smulkūs žolės lapeliai sukuria minkštą, kilimą primenantį pojūtį po kojomis, o tamsiai žalia spalva gali suteikti kraštovaizdžiui raminančią, sodrią nuotaiką.

 

Pereinamojo klimato žolės

Pereinamojo klimato arba "vidurio Atlanto" žolės rūšys skirtos namų savininkams, gyvenantiems pereinamojoje zonoje, t. y. regione, kuriame šiltojo klimato žolėms gali būti per šalta, o vėsaus klimato žolėms - per karšta.

  1. Zojos žolė: Kaip minėta anksčiau, Zojos žolė yra labai universali žolė, galinti augti įvairiomis klimato ir dirvožemio sąlygomis, todėl puikiai tinka pereinamųjų zonų vejoms.

  1. Aukštosios eraičinos: Dėl gilios šaknų sistemos ir atsparumo ši žolė yra tinkamas pasirinkimas pereinamojo klimato zonoms. Jis gali ištverti ir pietų vasaros karštį, ir šiaurės žiemos šaltį.

Pasirenkant tinkamą žolės rūšį savo vejai, pirmiausia, reikia suprasti savo regiono klimatą, dirvožemio tipą ir priežiūros lygį, kurį esate pasirengę užtikrinti. Nesvarbu, ar jūsų kiemas yra žaidimų aikštelė, pramogų zona, ar ramus prieglobstis, atrasite žolės rūšį, tinkančią jūsų poreikiams. Suprasdami šiuos skirtingus tipus, pasirinksite teisingą kelią link svajonių vejos!
 

Įrankių Pasirinkimas

Geras kokybiškų įrankių pasirinkimas yra svarbus elementas sėkmingai vejos priežiūrai, nesvarbu, kokią rūšį jos užsėjote savo kieme ar sode:
- Vejos pjovimo įrankiai: vejapjovėsžoliapjovės robotai ir vejos pjovimo traktoriukai, gali skirtis pagal dydį, variklio galią ir pjovimo plotį, todėl rinkitės pagal savo poreikius bei galimybes. Išsamiau apie vejapjovių tipus skaitykite čia.

Vejos aeratoriai yra skirtingi - nuo mažų rankinių įrankių iki didelių variklinių įrenginių, todėl jų pasirinkimas priklauso nuo vejos ploto ir dirvožemio tipo. Išsamiau apie aeratorių svarbą vešliai vejai skaitykite čia

Trąšų barstytuvai taip pat yra skirtingi ir turėtų būti pasirinkti pagal jūsų vejos dydį ir trąšų tipą. Plačiau apie tręšimo svarbą bei teisingą vejos tręšimą, skaitykite čia.

 

Vejos priežiūra gali būti sudėtinga, bet su tinkamais įrankiais, technikomis ir žiniomis, galite užtikrinti, kad jūsų veja bus sveika ir graži visus metus. Jei ieškote patarimų kaip prižiūrėti veją, skaitykite čia, šiame tinklaraščio įraše rasite pagrindinius veiksnius kurie užtikrina sveikos ir gyvybingos vejos augimą ir išvaizdą. 
Galų gale, jūsų pastangos bus atlygintos stulbinančia, žalia veja, kurią galėsite mėgautis su šeima ir draugais!